USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bayram Ali ÇELİK  Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı oldu

Bayram Ali ÇELİK  Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı oldu

Bayram Ali ÇELİK  Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı oldu
22-03-2023 21:53
22-03-2023 22:04
Google News

Bayram Ali ÇELİK  Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı oldu

Bayram Ali ÇELİK  Ak Parti Seydişehir ilçe başkanlığında yaptığı basın toplantısı sonrası partisinden  aday adayı olduğunu açıkladı.

Ak Parti Seydişehir ilçe başkanlığında düzenlenen basın toplantısında Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Bayram Ali Çelik şu sözlere yer verdi ;

Geçtiğimiz 20 yılda “Türkiye Yüzyılı”nın temelleri atıldı ve alt yapısı hazırlandı. Önümüzdeki yüzyıl bilimde, teknolojide, eğitimde, üretimde, savunma sanayinde, ticarette, ihracatta, tarımda, sağlıkta, ulaşımda, uzay teknolojilerinde Türkiye Yüzyılı olacak. Bu yüzyıl her alanda gelişimin ve gençliğin yüzyılı olacak.   Yerli ve milli ilk helikopter, ilk tank, ilk insansız hava aracı,  ilk  uçak gemisi, ilk füze, ilk hava savunma sistemi derken ilk insansız savaş jeti  Kızılelma  uçuşlarını yaptı.  Milli Muharip Uçağı TFX ve HÜRJET  hangardan çıktı. ANKA3 uçuşa hazır hale geldi ve ilk yerli otomobil TOGG satışa sunuldu. Ve bütün bunları bu ülkenin mühendisleri, teknisyenleri, işçileri, gençleri başardı. Ayrıca son 20 yılda her ile havalimanları, hastahaneler, okullar, üniversiteler yapıldı. Okullaşma  ve üniversite okuma oranı 20 yıl öncesine göre kat ve kat arttı. Otoyollar, köprüler, limanlar inşaa edildi. Onlarca  HES, GES, RES ve  termik santraller yapıldı. İlk nükleer santralimiz yapılıyor. Petrol ve doğal gaz kuyularına her yıl yenileri ekleniyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük doğal gaz rezerv keşfi yapıldı ve üretim için çalışmalar hızla sürüyor.  
25 yıl önce bunların hiç birini hayal edemiyorduk. Hayal bile etmememiz için uğraşılıyor, koskoca bir ülke kısır ve beyhude gündemlerle meşgul ediyordu. Ancak  eşsiz bir irade, üstün bir mücadele ruhu, bitmek tükenmek bilmeyen bir çalışma azmi hayal etmiş, düşünmüş, hazırlıklarını yapmış. İktidara gelir gelmez de tek tek bütün bu eserleri ülkemize kazandırdı. İşte bu eşsiz irade, üstün mücadele ruhu, yorulmak bilmeyen çalışma azmi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Recep Tayyip Erdoğan demek, her engeli yıkıp geçen eşsiz mücadele ruhu demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, bitmek tükenmek bilmeyen çalışma azmi demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, eser üretmek için ortaya konulan eşsiz irade demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, milli ve manevi değerlerinden kopmadan her alanda  gelişim demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, milli ve manevi değerler temelinde yükselen Gelişmiş Türkiye demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, Mavi Vatanda , Akdeniz’de,  Karadeniz’de, Karabağ’da, Trablusgarp’ta, Balkanlar’da, Orta Asya’da var olmak, Suriye’de ve Irak’ta oyun bozmak demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, Türk İslam aleminin lideri, bütün Dünya mazlumlarının hamisi  Türkiye demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, Türkiye Yüzyılı demektir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir çok projeyi gerçekleştiren, bir çok eseri aziz milletimizin hizmetine sunan AK Partimiz önümüzdeki 5 yıl için de tıpkı geçtiğimiz 21 yılda olduğu gibi milletimize hizmet, ülkemize eşsiz eserler vaadediyor.  Cumhur İttifakı ezanımız dinmesin, bayrağımız inmesin, milletimiz birlik, beraberlik içinde ilelebet müreffeh bir şekilde yaşasın diye mücadele veriyor. Ve Türkiye Yüzyılın Seçimine hazırlanıyor. 

İşte bu bağlamda; “Bize düşen daha fazla sorumluluk almak, daha fazla alanda çalışma yürümek, milletimize ve vatanımıza daha fazla hizmet etmektir.” diyerek 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimi için aday adayı olmaya bir dizi istişareden sonra karar verdim. İnşallah Türkiye’mize, Konya’mıza, Ereğli’mize, Seydişehir’imize, Karapınar’ımıza, Yalıhüyük’e, Ahırlı’ya, Bozkır’a, Beyşehir’e merkez ve bağlı diğer ilçelerimize, bölgemize gelişim ve kalkınma odaklı bir anlayış ile hizmet etmek istiyorum. Aktif ve etkin bir siyasi anlayış ile Konyalı hemşehrilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrenci ve velilerimizin, üretici ve tüketicilerimizin, memur ve işçilerin, esnaf ve sanatkarlarımızın, emekçi ve emeklilerimizin, sağlık çalışanlarının, din görevlilerinin, çiftçilerin, ev hanımlarının, çalışan hanımların, Ankara’daki sesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kardeşi olmak düşüncesindeyim. “Gençlerimizin Eğitimi ve İstihdamı”, “Engelsiz Yaşam”, “Bilim ve Teknoloji Temelli Ekonomik Faaliyetler”, “Refah Düzeyinin Her Alan ve Katmana Yayılması” çalışma ve projelerimin odak noktası olacaktır.  Önce Yüce Allah’a sonra aziz milletimize ve hak davamıza her şart ve durumda olan inancım tamdır. 7’den 77’ye bütün hemşehrilerimizi saygı ve hürmet ile selamlıyorum. 
Bayram Ali ÇELİK Kimdir?
1977 yılında Konya Ereğli´de dünyaya geldi. İlkokulu Kavuklar Köyü İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Ereğli Cumhuriyet Lisesinde parasız yatılı olarak, Üniversiteyi Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okudu. 2002 yılında İstanbul/ Bağcılar Mahmutbey Lisesinde göreve başladı. 2005 yılında Sivas Divriği Nuri Demirağ Meslek Lisesinde asker öğretmenlik yaptı. 2008-2012 yıllarında İstanbul Bakırköy Lisesinde görev yaptı.  2013-2018 yıllarında Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmenlik ve müdür yardımcılığı yaptı. 7 Ağustos 2018 tarihinden itibaren Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul müdürlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca metin yazarlığı,  proje yöneticiliği yapmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.  
Lisans:    Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi/Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Yüksek lisans:    Necmettin Erbakan Üniversitesi/ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/ Eğitim Yönetimi Bilim Dalı 
İkinci Üniversite : Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi(Öğrenci)
Katıldığı  Bazı Eğitim ve Faaliyetler: 
TEKNOFEST 2020-2021-2022
TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Projeleri 
Dijital Girişimciliğin Temelleri 
Siber Güvenliğe Giriş 
Yapay Zekânın Gelişimi ve Uygulama Alanları
Milli Teknoloji Hamlesi/ T3 Vakfı& Teknofest 
Akılcı Düşünme, Akılcı İletişim
Eğitimde Yeni Yaklaşımlar
Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi 
Proje Danışmanlığı 
Türkiye’mizde Değerler Eğitimi
İletişim ve Çatışma Yönetimi
Uzaktan Eğitimde Öğrenme Analitikleri
Bilgisayar Destekli Tasarım( AUTODESK FUSION 360) 
Ulusal Ve Uluslararası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler
Fizik ve Fen Eğitiminde Simülasyonların ve Android Uygulamaların Yeri ve Önemi
AB Projeleri
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite 
Kültür Mirasına Saygı
Coğrafya ve Ötesi: İnsan ve Mekân 
Mimarlık, Estetik ve Hayaller
Eğitimin Sosyal ve Kültürel Temelleri
Yerli ve Milli Teknoloji
Sanat Eğitiminde Görsel Kültür ve Uygulama Örnekleri
Medeniyetimizin Dirilişi
Erken Çocuklukta Özel Eğitim ve Erken Müdahale
Şehircilik 
Öğretmen-Öğrenci İletişimi
Kamu Binalarında Enerji Verimliliği
Zekâ Oyunlarını Eğitimsel Boyutta Anlamak
Medya, Sosyal Medya ve Mankurtlaşma
Dijital Çağda Öğretmenin Gücü
Öğrenmeyi Öğrenme
Fark Yaratan Okul Müdürleri
Dijital Çağda İnovatif Düşünce
Okul Temelli Ölçme Değerlendirme Sistemi
Çözüm Odaklı Düşünmek
Singapur’dan Öğrenmek
Ömür Boyu Sağlıklı Yaşamda Mizaca Göre Beslenme 
Türkiye’nin Jeopolitik Yeri ve Önemi
Eğitimde Mobil Uygulamalar
Okul Dışı Öğrenme Ortamları
Bilişim Teknolojileri Etkin Kullanımı
Çalışma Alanları: Tarih, Teknoloji, Eğitim, Spor, Gençlik, Gelişim ve Girişim Projeleri

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?