USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Emre Akbaba'nın yeni kulübü belli oldu!

Galatasaray, Emre Akbaba'nın 500 bin Euro bonservis ve sonraki satıştan yüzde 50 payla Adana Demirspor'a transfer olduğunu açıkladı. Anlaşmaya göre, Sarı Kırmızılı kulübün 29 yaşındaki 10 numarayı transfer etme önceliği bulunuyor.

Emre Akbaba'nın yeni kulübü belli oldu!
09-09-2022 06:10
Google News

Transfer döneminin son gününde kadrosunu flaş isimlerle güçlendiren Galatasaray'da bir yandan ayrılıklar da yaşanıyor. Ömer Bayram'la karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran, Emre Kılınç'ı ve Taylan Antalyalı'yı Ankaragücü'ne, Luyindama'yı Antalyaspor'a, Oğulcan Çağlayan'ı Giresunspor'a kiralayan Aslan, Emre Akbaba'yı bonservisiyle gönderdi.

Transfer önceliği Galatasaray'da

İsmi Süper Lig'den birçok takımla anılan tecrübeli 10 numara, 500 bin Euro bonservis ve sonraki satıştan yüzde 50 pay karşılığında Adana Demirspor'a transfer oldu. Anlaşmaya göre, Sarı Kırmızılı kulübün futbolcuyu transfer etme önceliği bulunuyor.

Galatasaray'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada, ''Profesyonel futbolcumuz Emre Akbaba'nın transferi konusunda Adana Demirspor Sportif Yatırımlar A.Ş. ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Adana Demirspor Sportif Yatırımlar A.Ş. net 500.000 EUR tutarında transfer bedeli ödeyecek olup futbolcunun üçüncü bir kulübe transferi halinde toplam satış bedelinin %50'lik kısmını şirketimize ödeyecektir. Ayrıca yapılan anlaşma gereği kulübümüzün futbolcuyu transfer etme önceliği bulunmaktadır.'' ifadeleri kullanıldı.

Emre Akbaba, Adana Demirspor'da eski takım arkadaşları Belhanda, Onyekuru ve Ndiaye ile birlikte aynı takımın başarısı için ter dökecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?