USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ereğli Haberleri

KEMAL KILIÇDAROĞLU EREĞLİ'DE

KEMAL KILIÇDAROĞLU EREĞLİ'DE

KEMAL KILIÇDAROĞLU EREĞLİ'DE
28-03-2023 15:00
28-03-2023 15:29
Google News

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  ülkeye huzuru, adaleti birlikte çalışarak gayret ederek  getireceklerini ifade .

 Kılıçdaroğlu tarımsal üretimle ilgili  konuşmasında   "Konyamız Hollanda'dan büyük bir ülke. İlçe olmasına reğmen Toprak olarak Hollanda'dan büyük bir ülke" ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya Ereğli'de  Millet Buluşması programına katıldı.

 Yoğun bir katılımla başlayan grup toplantısı  Ereğli Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

  etkinlikte  konuşan  Kılıçdaroğlu, birlikte çabalayarak çalışarak ülkemize  huzuru getireceğiz  dedi,

 Kılıçdaroğlu, "Hollanda'nın yaklaşık  114 milyar dolarlık tarım ürünü ihracatı var, Ama Türkiye sadece 24 milyar dolarlık tarım ürünü ihraç ediyor. Türkiye'de , tarımın sorunları çok büyüktür . Türkiyemiz bütün  dünya ile yarışmak zorundadır, bölgenin bu konuda  lideri olmak zorundadır. Güneşli ve güzel  günleri yarınları hep beraber görecek ve yaşayacağız dedi.

Kılıçdaroğlu ; gençler, hiç endişeniz olmasın  dünyanın neresinde olursa olsun  bir gencimiz güler yüzle kendi memleketine  dönecektir.

Kılıçdaroğlu,  sözlerine  şöyle devam etti: " 6 lider buluşarak bir araya geldik. İsraf haramdır, ilk yapacaklarımız arasında   israfı önlemek olacak.

İkinci iş olarak  parlamentoda süratli bir şekilde  bir yasa çıkaracağız. Aile toplumun temel taşıdır.  kati suretle Hiçbir aile kendisini sahipsiz sanmasın sahipsiz hissetmesin, aile destekleri sigortası çıkaracağız. 1971 yılından itibaren  çıkması gereken bu kanun çıkmadı.

 Kılıçdaroğlu ; ayrım yapılmadan  her bir aile sosyal devletin güvencesi himayesi altında olacaktır. Her bir ailenin asgari bir geliri kazancı olacak ve gelir ailede kadının banka hesabına yatacaktır dedi

herkesin hakkını hukukunu teslim edeceğiz. Kirliliği ve karanlık  siyasetide de bitireceğiz,

"MAL VARLIĞIMI GÖSTERECEĞİM"

Cumhurbaşkanı adaylığım kesinleştiğinde mal varlığımı bütün Türkiye'ye göstereceğim, herkes görecek. Temiz bir siyaseti getireceğiz. Vatandaş ile siyasetçi arasında güven köprüsünü yeniden inşa edeceğiz.

siyasi ahlak kanunu çıkaracağız. ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını bitirirken  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte salonda bulunan katılımcıları selamladı. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?