USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Konya’da yeni başkan Kadir Ulusoy

Konya’da yeni başkan Kadir Ulusoy

 Konya’da yeni başkan Kadir Ulusoy
29-01-2023 16:59
29-01-2023 19:00
Google News

İyi Parti Konya’da üç adayın yarıştığı il başkanlığını Kadir Ulusoy kazandı.

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı başkanlık seçimini yaptı. İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'nun geçirmiş olduğu  rahatsızlık nedeni ile  hayatını kaybetmesinin sonrasında.

Milenyum Otel’de yapılan   kongrede yeni başkan belli oldu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen oy verme süreci   Rıdvan Peker, Nurdoğan Okur ve Kadir Ulusoy başkanlık için yarışırken, birlik ve beraberlik mesajlarının'da  verildiği genel kurul sonucunda başkanlığa Kadir Ulusoy seçildi.

Kadir Ulusoy  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i başbakan yapacaklarını belirterek, "Ben sadece İl başkanlığına talip değilim. Kurultayımız Konya'ya ve Türk milletine hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

 İYİ Parti Konya İl Başkan Adayı Rıdvan Peker, "Aramızdaki tüm kırgınlıkları ortadan kaldırarak birlik ve beraberlik içerisinde yarışacağız. Biz hep birlikte bir aileyiz. İktidar Konya halkını yıllardır çantada keklik olarak görüyor. Konya AK Parti'nin kalesi değildir. Önümüzdeki genel seçimlerde bunun hesabını sandıkta soracaktır.  ifadelerini kullandı

Oy sayımının tamamlanmasının sonrasında  yeni başkan Kadir Ulusoy'un destekçileri sevinç gösterileri arasında "işte başkan, işte teşkilat" sloganları attılar.

Kongredeki  oy sonuçları 
Kadir Ulusoy: 338

Rıdvan Peker: 280

Nurdoğan Okur: 15

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?