USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Konya Emniyeti’nden uyarı

Konya Emniyeti’nden uyarı

Konya Emniyeti’nden  uyarı
24-03-2023 11:00
24-03-2023 11:03
Google News

Konya Emniyet Müdürlüğü, hazırladığı video ile son dönemde birçok mağduriyet oluşturan telefon dolandırıcılığına karşı uyardı.

Konya Emniyeti’nden videolu uyarı

Konya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü internet ve telefon dolandırıcılarıyla mücadelesini sürdürürken vatandaşları da bu tür dolandırıcılıklarda mağdur olmamaları için bilgilendiriyor.

Polis ekipleri, "kredi başvurunuz onaylandı, bedava telefon kazandınız" gibi SMS’lerle binlerce insanı mağdur eden telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.

GELEN MESAJLARA ŞÜPHEYLE YAKLAŞMAK GEREK

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cep telefonuna gelen ‘’Tebrikler, ödül kazandınız’’, ‘’Bugüne özel yüzde 50 indirim’’, ‘’Kredi başvurunuz onaylandı’’ mesajlarıyla dolandırıcıların ağına takılmak oldukça kolay. Çünkü mesaj içerisinde yer alan linke tıkladığımızda veya numarayı aradığımızda yüzde 90 dolandırılıyoruz.

 

 

Bir diğer yöntem de kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtıp isminizin terör örgütüne karıştığını söyleyerek para talep ediliyor. Bu da eski bir dolandırıcılık yöntemi ancak insanlar bu tuzaklara düşmeye devam ediyor. Bu tür aramalara veya mesajlara vatandaşların şüpheyle yaklaşması onların faydalarına olacağı gibi dolandırıcılara da fırsat verilmemiş olacaktır." uyarısını yaptı.

Haber Dairesi (Konya Haber)

Kaynak: HABERDAİRESİ

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?